Społeczna odpowiedzialność biznesu

Nasze obowiązki

Firmy Hunkemöller Kodeks postępowania
W Hunkemöller uwielbiamy tworzyć piękne produkty dla naszych klientów, ale bardzo poważnie traktujemy również nasze obowiązki jako globalnego sprzedawcy. Pasjonujemy się łańcuchem dostaw, z którym współpracujemy, naszym wpływem na środowisko i sposobem, w jaki angażujemy się w społeczność.

Jesteśmy dumni z wartości naszej Firmy i zaufania, jakie zbudowaliśmy wśród naszych dostawców, pracowników i partnerów. Nasi pracownicy i relacje powinny zawsze przestrzegać ustawodawstwa i przepisów krajów, w których prowadzimy działalność, a także przestrzegać wartości i standardów obowiązujących w firmie Hunkemöller, które zostały określone w niniejszym Kodeksie Postępowania.

 

Warunki pracy
Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy wszystkie własne kolekcje. Całym procesem od projektu po dostawę do sklepów zarządzamy z miłością z naszej Centrali. Oferujemy tak różnorodne seksowne spojrzenia, że współpracujemy z wieloma różnymi dostawcami na całym świecie, z których każdy ma własne umiejętności i talenty.

Nie jesteśmy właścicielami fabryk wytwarzających nasze produkty, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy współpracowali z naszymi dostawcami, aby dostarczać produkty wysokiej jakości, którym można zaufać. Budujemy długoterminowe relacje, które przynoszą korzyści obu stronom. Wszyscy nasi dostawcy na całym świecie przestrzegają tych samych wytycznych społecznych i środowiskowych, aby upewnić się, że nasze produkty spełniają nasze standardy.

Dbamy o ludzi, którzy wytwarzają nasze produkty i wierzymy, że każdy ma prawo do pracy w bezpiecznym i zdrowym środowisku. Opracowaliśmy kodeks postępowania, który odzwierciedla te przekonania i jest zgodny z lokalnymi przepisami w krajach, z których pozyskujemy, konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) oraz deklaracją ONZ o prawach człowieka, w tym;

 • Ochrona przed dyskryminacją, pracą dzieci i pracą niewolniczą
 • Uczciwa płaca i godne godziny pracy
 • Bezpieczne środowisko do pracy
 • Wolność zrzeszania się i rokowań zbiorowych
 • Ochrona środowiska
 • Etyczne zachowanie biznesowe

Jesteśmy członkiem; BSCI (Business Social Compliance Initiative), która działa na rzecz poprawy warunków pracy w łańcuchu dostaw.

Więcej informacji: Raport o zrównoważonym rozwoju firmy Hunkemöller's 

Oto jak to działa z naszymi dostawcami:

 • Monitorujemy wszystkich naszych bezpośrednich dostawców, aby zapewnić spełnienie naszych wymagań
 • Jeśli dostawca stoi przed wyzwaniami związanymi ze spełnieniem naszych wymagań, wspólnie opracowujemy plan, który zapewni, że będzie w stanie im sprostać w rozsądnych ramach czasowych.
 • Aby sprawdzić, czy nasi dostawcy przestrzegają naszego kodeksu postępowania, są regularnie audytowani przez organizację zewnętrzną.
 • Kiedy rozpoczynamy nową relację biznesową z dostawcą, musi on podpisać nasz Kodeks Postępowania. Potwierdza to, że są świadomi naszych warunków i sposobu, w jaki muszą je wykonywać w swoich fabrykach. Podpisując nasz Kodeks Postępowania, zgadzają się również na przestrzeganie tych warunków.

 

Nasze relacje z Bangladeszem

W pełni popieramy ACCORD w sprawie bezpieczeństwa pożarowego i budowlanego w Bangladeszu. Wraz z innymi markami, które również się zgłosiły, finansujemy i wdrażamy wspólne programy bezpieczeństwa przeciwpożarowego i budowlanego, które obejmują inspekcje bezpieczeństwa, raportowanie publiczne, działania naprawcze i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w fabrykach. Wszystkie fabryki produkujące naszą odzież zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa pożarowego, elektrycznego i konstrukcyjnego.


Więcej informacji: Bangladesz Accord

W zeszłym roku wzięliśmy udział w projekcie pilotażowym w ramach ACCORD, aby stworzyć specjalny program szkoleniowy, który daje pracownikom możliwość zgłaszania i rozwiązywania problemów związanych z zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Od 2013 roku Bangladesz Accord w sprawie bezpieczeństwa pożarowego i budowlanego stanowi szanowany na całym świecie przykład tego, jak wielki postęp można osiągnąć we wspólnych wysiłkach, dzięki czemu żaden pracownik nie musi obawiać się pożarów, zawalenia się budynków lub innych wypadków.

W Hunkemoller jesteśmy zaangażowani w bezpieczne warunki pracy w Bangladeszu i udowadniamy to, aktywnie angażując się w Porozumienie od 2015 r. W 2018 r. podpisaliśmy również Porozumienie Przejściowe, aby podtrzymać oddanie Accords w zakresie pełnej naprawy i ochrony bezpieczeństwa w zakładach objętych porozumieniem. 

Jesteśmy zaniepokojeni brakiem postępów w zakresie przejścia i podtrzymujemy nasze zobowiązanie do przestrzegania Porozumienia Przejściowego i czuwamy nad oddaniem Komitetu Sterującego Porozumienia w sfinalizowaniu odpowiedzialnego harmonogramu i planu przejścia opartego na gotowości.  

Nasz wpływ na środowisko
Złożyliśmy obietnicę:
4 lipca 2016 roku podpisaliśmy wiążącą umowę dotyczącą zrównoważonej mody i tekstyliów. Jest to pierwsze tego rodzaju porozumienie, które jest kontynuacją oryginalnego holenderskiego krajowego planu działania, przedstawionego po raz pierwszy w 2013 roku. Celem jest wprowadzenie pozytywnych i zrównoważonych zmian w przemyśle tekstylnym i odzieżowym na całym świecie i jest wspierany przez związki zawodowe, organizacje branżowe, organizacje społeczeństwa obywatelskiego i rząd holenderski. Jesteśmy zaangażowani we współpracę z naszymi dostawcami w celu rozwiązywania problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem, które występują w krajach, w których produkują.


Recykling:
W lutym 2016 r. rozpoczęliśmy w naszych holenderskich sklepach kampanię “Bring Sexy Back ”, w ramach której klienci mają przynosić niechciane ubrania, wszelkiego rodzaju, od każdej marki i w dowolnym stanie. Zadbamy o to, aby te przedmioty zostały przekazane osobom, które naprawdę ich potrzebują, a w zamian za każdą otrzymaną pełną torbę odzieży oferujemy kupon rabatowy 10%, który można wykorzystać na jeden przedmiot z naszych sklepów.

Wszystkie nasze stare zapasy są sprzedawane lub poddawane recyklingowi na rzecz organizacji charytatywnej Newlife na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Organizacja ta zapewnia wsparcie nieuleczalnie chorym i niepełnosprawnym dzieciom, zapewniając jednocześnie minimalny wpływ na środowisko. Cenimy nasze partnerstwo z organizacją charytatywną Newlife na rzecz dzieci niepełnosprawnych, a informacje, które dostarcza, pomagają nam zidentyfikować i zredukować nasze zasoby terminali.

 

Materiały, z których korzystamy:
Jesteśmy świadomi, że materiały, których używamy w naszych produktach i sklepach, muszą mieć jak najmniejszy wpływ na środowisko i przyrodę. W ramach tego:

 • Znajdują się na liście wolnych futer sprzedawców detalicznych.
 • Nie używaj prawdziwej skóry.
 • Używaj piór tylko z rozwagą.
 • Opłata za plastikowe torby w Holandii i Niemczech w celu zmniejszenia ich zużycia i już odnotowała 50% obniżkę.
 • Zamieniliśmy niektóre plastikowe torby na papierowe i wprowadziliśmy zakupy wielokrotnego użytku.
 • Wprowadziliśmy „Listę substancji objętych ograniczeniami”, aby pomóc naszym dostawcom zrozumieć, jakich chemikaliów nie wolno im używać.
 • Wszystkie nasze paczki z dostawą do domu są pakowane w pudełka z kartonu pochodzącego z recyklingu.

Nasze wykorzystanie energii:
W 2016 roku przeprowadziliśmy audyt naszych sklepów w Holandii i Niemczech, mając na celu pomiar i zmniejszenie zużywanej przez nas energii. Wszystkie nasze nowe sklepy są wyposażone w oświetlenie LED, aw niektórych zainstalowaliśmy „inteligentne liczniki”, aby wykrywać nieefektywności i określać, gdzie należy podjąć dalsze działania.

 

Zaangażowanie społeczne
Wspieramy finansowo kobiety w walce z rakiem piersi, współpracując z Pink Ribbon Netherlands i Pink Ribbon Germany poprzez:

 • Wynagrodzenie Programy darowizn
 • Darowizny dla kierownictwa
 • Specjalne oferty

A najlepsi z nas biorą udział w wyczerpującym wyścigu Dam-tot-Dam (i nadal dobrze się bawią)!

Więcej informacji: https://www.newlifecharity.co.uk/