Idealnie dopasowany stanik

Jak poznać, czy biustonosz jest odpowiednio dopasowany? Dzięki tym wskazówkom możesz sprawdzić, czy nosisz odpowiedni biustonosz!

Ramiączka stanika

Komfort to podstawa! Ramiączka biustonosza nie powinny wpijać się w skórę, ale nie powinny także opadać z ramion.

Czy ramiączka Twojego stanika wpijają się w skórę?

Prawdopodobnie nosisz stanik, którego obwód jest zbyt duży dla Ciebie (jest to liczba w rozmiarze Twojego stanika). Jeśli tak jest, Twój stanik nie zapewnia odpowiedniego wsparcia, zatem wykonują to jego ramiączka. Szybkie rozwiązanie: wyreguluj ramiączka biustonosza i poluzuj je.

 

Czy ramiączka Twojego stanika opadają z ramion?

W takim razie są zbyt długie. Spróbuj skrócić ramiączka, regulując je. Jeśli nie możesz ich wyregulować, wypróbuj inne modele biustonoszy z samoprzylepnymi ramiączkami lub modny klips, aby spiąć paski razem.

 

Obwód biustonosza

Twój stanik zapewnia największe wsparcie, dlatego bardzo ważne jest, aby nosić odpowiednio dopasowany model.

Czy Twój stanik wpija się w ciało?

W takim razie jest zbyt ciasny i prawdopodobnie nosisz za mały rozmiar. Jeśli nosisz biustonosz z obwodem o odpowiednim rozmiarze, powinnaś być w stanie zmieścić dwa palce między paskiem a plecami. Szybkie rozwiązanie: poluzuj swój stanik, zapinając go na inną haftkę. Czy używasz już najluźniejszej haftki? W takim razie potrzebujesz stanika o większym rozmiarze obwodu.

 

Czy pasek biustonosza unosi się na plecach?

Twój stanik jest prawdopodobnie zbyt luźny i nosisz rozmiar, który jest dla Ciebie za duży. Szybkie rozwiązanie: zmniejsz pasek stanika, zapinając go na najbardziej wewnętrzną haftkę. Czy używasz już najbardziej wewnętrznej haftki? W takim razie potrzebujesz stanika o mniejszym rozmiarze obwodu.

 

Miseczki

W miseczkach nie powinno być pustej przestrzeni, ale biust nie powinien także wylewać się z nich.

Czy Twoje piersi wylewają się z miseczek?

Najprawdopodobniej Twój biustonosz ma zbyt małe miseczki. Czy obwód Twojego biustonosza pasuje Ci idealnie? W takim razie potrzebujesz stanika z większym rozmiarem miseczek. Czy obwód Twojego biustonosza jest zbyt ciasny? W takim razie prawdopodobnie potrzebujesz stanika o większym obwodzie. Szybkie rozwiązanie: poluzuj ramiączka swojego biustonosza.

 

Czy w miseczkach jest zbyt dużo pustej przestrzeni?

W takim razie miseczki Twojego stanika są prawdopodobnie zbyt duże. Wypróbuj mniejszy rozmiar miseczek! Jeśli obwód Twojego stanika jest zbyt szeroki, spróbuj założyć mniejszy obwód. Szybkie rozwiązanie: skróć ramiączka swojego biustonosza.

 

Czy wiesz, że stanik zużywa się po około 8 miesiącach (zakładając, że nosisz go na co dzień)? Szokujące, prawda? Jeśli nosisz ten sam stanik regularnie przez dłuższy czas, może to oznaczać, że się zużył i potrzebujesz nowego biustonosza. Jeśli doświadczasz jednego (lub kilku) wcześniej wspomnianych problemów z nowym biustonoszem, prawdopodobnie nosisz niewłaściwy rozmiar lub model. Odkryj tutaj, które modele biustonoszy będą najlepsze dla Ciebie! Jeśli masz inne problemy z biustonoszem, możesz sprawdzić nasze pozostałe rozwiązania dotyczące biustonoszy. Szukasz swojego pierwszego biustonosza? Przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki.