Rodzaje biustonoszy 101

Jest tak wiele biustonoszy do wyboru! Od biustonoszy push-up po braletki, biustonosze z fiszbinami lub bez fiszbin, biustonosze zapinane z przodu, minimizery, maximizery, gorsety... jest tak wiele różnych typów biustonoszy. Ale jaka jest różnica między wszystkimi tymi rodzajami biustonoszy? Już wyjaśniamy! Ten przegląd rodzajów biustonoszy ułatwi Ci rozróżnienie i wybór ulubionego biustonosza!

Biustonosz balkonetka

Biustonosz balkonetka to biustonosz, w którym górna linia miseczek ma poziomy krój. Biustonosz balkonetka unosi Twoje piersi, zapewniając piękny dekolt.

KUP BIUSTONOSZ BALKONETKĘ

Biustonosz z fiszbinami

Biustonosz z fiszbinami ma pod miseczkami fiszbiny. Dzięki fiszbinom ten typ rodzaj biustonosza zapewnia dodatkowe wsparcie i wygodę. Biustonosz z fiszbinami jest odpowiedni zarówno dla kobiet z małym, jak i dużym biustem.

KUP BIUSTONOSZ Z FISZBINAMI

Biustonosz bez fiszbin

Biustonosz bez fiszbin to biustonosz. który nie posiada fiszbin. Ten biustonosz otula naturalny kształt Twoich piersi.

KUP BIUSTONOSZ BEZ FISZBIN

Biustonosz braletka

Biustonosz braletka to nieusztywniany biustonosz bez fiszbin. Jest naprawdę wygodny, ponieważ nie zauważysz, że nosisz stanik, ale zapewnia mniejsze wsparcie od innych rodzajów biustonoszy.

Kup Biustonosz braletka

Biustonosz z półmiseczkami

Jego nazwa nawiązuje do kształtu miseczki. Ten kształt miseczki jest niski i zakrywa tylko połowę piersi.

Biustonosz z półmiseczkami

Biustonosz z pełnymi miseczkami

Biustonosz z pełnymi miseczkami to stanik z wysokim dekoltem i miseczkami, które całkowicie zakrywają piersi. To popularny rodzaj biustonosza wśród kobiet noszących większy rozmiar miseczek.

Biustonosz z pełnymi miseczkami

Biustonosze w dużych rozmiarach

Biustonosz z dużymi miseczkami został zaprojektowany specjalnie z myślą o większych piersiach. Ma dłuższe fiszbiny i szersze ramiączka dla zapewnienia dodatkowego wsparcia.

Biustonosze w dużych rozmiarach

Biustonosz z wycięciami

Biustonosz z wycięciami to stanik z bardzo głęboko wyciętym miseczkami, który odsłania część piersi. Doskonały na okazje, podczas których chcesz wyglądać seksownie.

Biustonosz z wycięciami

Biustonosz przedłużony

Biustonosz przedłużony to stanik z szerszym paskiem, który czasami sięga do talii lub bioder. Szeroki pasek biustonosza zapewnia dodatkowe wsparcie i podkreśla linię talii.

Biustonosz przedłużony

Biustonosz powiększający biust

Biustonosz powiększający biust jest podobny do stanika typu push-up, z tą różnicą, że posiada dodatkowe wypełnienie po bokach miseczek, które powiększa miseczki o dwa rozmiary!

Biustonosz powiększający biust

Biustonosz zmniejszający biust

Biustonosz zmniejszający biust sprawia, że piersi wydają się mniejsze, ponieważ miseczki są zaprojektowane w taki sposób, aby równomiernie rozdzielić tkankę piersiową w miseczce.

Biustonosz zmniejszający biust

Biustonosze z odpinanymi ramiączkami

Biustonosz z odpinanymi ramiączkami to stanik, którego ramiączka można odpiąć i przypiąć ponownie na wiele różnych sposobów (np. jako racerback).

Biustonosze z odpinanymi ramiączkami

Biustonosz bez wkładek

Biustonosz bez wkładek to stanik, który nie ma wkładek. Biustonosz ten podkreśla naturalny kształt piersi.

Biustonosz bez wkładek

Biustonosz przyklejany

Biustonosz przyklejany to stanik bez ramiączek lub taśma, którą można przykleić na piersiach. Zapewnia idealne rozwiązanie jako biustonosz pod ubrania z głębokim wycięciem na plecach.

Biustonosz przyklejany

Biustonosz push-up

Biustonosz push-up ma dodatkową (żelową lub piankową) wkładkę w dolnej części miseczek, która dociska piersi do siebie, sprawiając, że wydają się większe i zapewniając doskonale wyglądający dekolt. Biustonosz typu push-up ma czasami wyjmowane wkładki, dzięki czemu kobiety z większym biustem mogą również nosić ten model.

Biustonosz push-up

Biustonosze sportowe

Biustonosz sportowy to biustonosz przeznaczony do treningów. Zapewnia dodatkowe wsparcie i często jest wykonany ze specjalnej tkaniny, która wchłania pot i szybko schnie.

Biustonosze sportowe

Biustonosz bez ramiączek

Biustonosz bez ramiączek to stanik z odpinanymi ramiączkami, co sprawia, że jest idealnym biustonoszem pod topy i sukienki podkreślające ramiona. Biustonosz bez ramiączek często ma szerszy pasek, który zapewnia potrzebne wsparcie.

Biustonosz bez ramiączek

Biustonosz typu T-shirt

Biustonosz typu T-shirt to biustonosz o gładkich, bezszwowych miseczkach, bez żadnych koronek czy innych aplikacji. Ponieważ jest bezszwowy, jest niewidoczny pod ubraniem, dzięki czemu doskonale nadaje się do noszenia pod obcisłymi ubraniami.

Biustonosz typu T-shirt